8 najbrzydszych budynków hotelowych na świecie i w Polsce

hotel bratyslawa

Od jakiegoś czasu przedstawiam Wam  ciekawe hotele i sieci hotelowe na świecie i w Polsce. Komfortowe, designerskie, z ładnie zaprojektowanymi wnętrzami itd. Zauważyliście, że budynki hotelowe o ile nie są okazalymi kamiennicami, pałacami, dworkami itp. są zazwyczaj nieciekawe i brzydkie ? No cóż architekci działają pod dyktando inwestorów. Poniżej przedstawiam hotele gdzie inwestorów i architektów zupełnie poniosło. Niech Was nie zwiedzie opakowanie. Wiekszość z tych hoteli jest bardzo dobrze oceniana przez klientów i zapewnia udany wypoczynek. Przyznacie, że trudno przejść obok takich budynków obojętnie?

1.) First World Hotel Malezja

Przy tym hotelu pomalowane na pastelowo polskie bloki wyglądają naprawdę niewinnie. Budynek jest częścią kompleksu rozrywkowo- hotelowego. Mieści się tu kilka parków rozrywki, centrum handlowe, 60 restauracji i 6 hoteli. Kompleks jest największym hotelem na świecie. Znajdziemy tu 10000 tys pokoi o standardzie ***. Najsmutniejsze jest, że ten gigantyczny obiekt wybudowano wśród lasów tropikalnych na wysokości 1800 m n. p. m. bez jakiegokolwiek poszanowania dla otaczającej go pięknej przyrody.

2.) Czarny Kot My Warsaw Residence, Warszawa

Czarny Kot to jeden z najdziwniejszych budynków Warszawy. Wszystkie nadbudówki powstały w wyniku samowoli budowlanej inwestora. „Barokowe” i różnorodne pokoje również zwracają na siebie uwagę. Ten oryginalny hotel niektórych irytuje,ale ma też regularnie powracających fanów.

3.)HOTEL GALÉRIA “Motýlí Dom” Bratysława, Słowacja

To bez wątpienia oryginalne miejsce znajduje się w pobliżu centrum Bratysławy. Jest bardzo dziwnie i bardzo kolorowo.Możecie się poczuć jakbyście nocowali w pracowni malarskiej.  Do dyspozycji gości pokoje i apartamenty w standardzie **.

4.)Hotel Tianzi, Langfang, Chiny

Jeżeli tylko chcecie możecie zamieszkać u tych trzech panów. Postaci przedstawiają ludowe bóstwa zwane Sanqing. Pokoje znajdują się w środkowej głowie, brzoskwini, ornamentach szat i pomiędzy figurami. Budynek znajduje się w księdze Guinessa w kategorii „największego na świecie budynku wizerunkowego”.

5.) Hotel Piramida, Spa&Wellnes, Tychy

Podobno kształt piramidy przekazuje korzystną energię dla człowieka. Jak wyglądają piramidy to wiecie. Jak wygląda piramida w Tychach widzicie na zdjęciu. Hotel stworzył znany polski energoterapeuta Tadeusz Cegliński. Miejsce w którym stoi budynek podobno również ma właściwości magiczne.

6.) Dog Barg Park Inn , Idaho, USA

Największy na świecie pies gończy w którym możecie zamieszkać znajduje się w Idaho w Stanach Zjednoczonych. Zbudowany przez przez Dennisa Sullivana i Frances Conklin budynek został otwarty w 2003.  Pokoje oczywiście  są pełne ozdób związanych z psami. Jeżeli chcielibyście tu zamieszkać, powinniście zrobić rezerwację z dużym wyprzedzeniem. W pensjonacie znajdują się tylko 2 pokoje.

7.) Grand Lisboa, Macau, Chiny

Ten dziwny budynek to część kompleksu hotelowo-rozrywkowego w Macau w Chinach. Kompleks zostal zaprojektowany przez architektów Dennis Lau i Ng Chun Man. Do dyspozycji gości jest ponad 400 luksusowych pokoi. Znajduje się tu też centrum spa, ogromne kasyno, centrum handlowe, kluby nocne. Tutejsza restauracja regularnie otrzymuje najważniejsze światowe nagrody i wyróżnienia.

8.) Inntel Hotels Zaandam, Holandia

Ten położony w Zaandam w Holandii „domek z domków” dla jednych jest budowlą wyjątkową dla innych kiczowatą. Architekt Wilfried van Winden zainspirował się tradycyjnymi drewnianymi domami holenderskimi. Całość została pomalowana w tradycyjne barwy regionu Zaan. Budynek jest **** hotelem z basenem należącym do sieci Inntel Hotels.

10 Lubię to
1 Słabe

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *