Ładnie i kolorowo

pol_pl_Toaletka-LIILLO-105-cm-biala-55_1 dekor

Te meble są kolorowe, funkcjonalne i miłe dla oka. Wszystko zaczęło się w 2013 roku od… kota. Wówczas to dolnośląska firma Mega  produkowała drewniane nogi meblowe o nietypowym kształcie. W wyniku tego procesu pozostawało mnóstwo bezużytecznych odpadów. Wtedy to jeden z pracowników firmy wyciął dla zabawy figurkę kota. Potem dodano do tego farbki i tak powstała zabawka do malowania. Później dodano osiem innych figurek m.in. słonia, samochód, gitarę.

Zestaw dla dzieci Zając - 23 zł
Stolik UFO-różne rozmiary i kolory - od 450 zł

Ponieważ w firmie nadal wiele materiałów trafiało do odrzutu, firma zdecydowała się na produkowanie dobrze zaprojektowanych mebli. Tak powstała marka RAGABA. Najpierw do sprzedaży trafiła rodzina stolików UFO. Ten projekt firma zrealizowała we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych we Wrocławiu i projektantami Szymonem Hanczar i Magdą Garncarz. Nowoczesne i funkcjonalne stoliki zostały wyróżnione w plebiscycie Łódź Design MUST HAVE 2016.

Od początku firma postawiła na wiele wersji kolorystycznych mebli. Nazwa zobowiązuje. RAGABA to rozwinięcie skrótu określającego w języku angielskim kolory wiązki światła – RGB ( red, green, blue). W zależności od produktu firma proponuje meble nawet w kilkunastu kolorach. Jeżeli macie kanapę czy ścianę w nietypowym kolorze możecie za dodatkową opłatą wybrać z ogromnej palety kolorów – swój własny. W tej chwili projektantem firmy jest Marcin Gładzik. Oferta znacznie się powiększyła i obejmuje: biurka, konsole, szafki nocne, stoliki kawowe, stoły, drabinki, lampy, wieszaki, półki, krzesła. Na stronie RAGABA można nawet nabyć podobne w stylistyce akcesoria wykonane przez innych producentów.

Stoliczek ENTLIK - 420 zł
PIX 30 szafka nocna - 749 zł
Biurko ToDo - 990 zł
Szafka MUGO- różne rozmiary - od 600 zł
ASHME - drabinka mała - 599 zł
Lampa podłogowa WANDA - 399 zł
TRIVENTI - pegboard kwadratowy - 428 zł
Stół Planet szary - 990 zł

Wspomniany Marcin Gładzik jest autorem urokliwej toaletki LILLO. Całkiem niedawno ten lubiany przez klientów mebel zbyt dosłownie zainspirował chińskiego producenta. Prawie identyczna toaletka sygnowana logo Smukee miała trafić do sklepów Biedronka. Dolnośląska firma zarzuciła plagiat, właściciel sieci sklepów postanowił sprawę wyjaśnić i ostatecznie chińskie toaletki nie trafiły do sprzedaży. Ja sam w domu mam dwa  stoliki RAGABA SQUARE. Składa się je bajecznie prosto, bez użycia narzędzi. Z dużą uwagą obserwuję kolejne ciekawe projekty firmy. Mam nadzieję, że Ragabie nie zabraknie nowych pomysłów i energii.

Toaletka LILLO - 450 zł
Stolik SQUARE - 450 zł

W tekście wykorzystałem informacje ze strony ragaba.pl

10 Lubię to
2 Słabe

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *