8 nocnych atrakcji Dolnego Śląska

moon-1859616_1920

Zbliżające się lato to idealna pora na zwiedzanie ciekawych miejsc i miast. Lato to także idealny czas na nocne atrakcje. Możecie te dwie sprawy połączyć. Pełen zabytków i interesujących miejsc Dolny Śląsk jest do tego idealny. Przedstawiam tutejsze 8 atrakcji, które powinniście zobaczyć w wieczornej scenerii.  

1.) Fontanna Multimedialna-Wrocław

Dopiero po zmroku wrocławska fontanna multimedialna prezentuje wszystkie swoje możliwości. . W wybrane dni weekendowe  o godz. 22.00 organizowane są specjalne pokazy z efektownym oświetleniem, laserami i multimedialnymi animacjami. Fontanna działa od maja do października. Na razie podane są terminy specjalnych pokazów do końca lipca. Wstęp bezpłatny.

http://www.wroclawskafontanna.pl/#/STRONA%20G%C5%81%C3%93WNA

2.) Kopalnia Uranu Kletno

Na nocne zwiedzanie (w lipcu i sierpniu) zaprasza również Kopalnia Uranu w Kletnie. Minimalna liczba uczestników to 8 osób. Cena biletu 21 zł. Wymagana rezerwacja.

http://https://kletno.pl/

3.) Rejs po Odrze-Wrocław

Poznajcie Wrocław w nocnej scenerii i wyruszcie na  wieczorny rejs statkiem po Odrze. Podczas rejsu zobaczycie m.in.: Most Piaskowy – Uniwersytet Wrocławski – Wyspę Słodową – Jaz Piaskowy – Most Pokoju – Most Grunwaldzki. Statek pływa w sezonie. Godziny wieczornych rejsów: 20.00, 21.00, 22.00. Wymagane minimum 10 uczestników.

http://http://www.statek-wroclaw.pl/

4.) Twierdza Kłodzko

Nocne wystrzały, światło świec i pochodni to elementy nocnego zwiedzania słynnej Twierdzy Kłodzkiej. Najbliższe terminy zwiedzania to 18.06 i 29.06.18. Rozpoczęcie o godz. 22.00. Wymagana rezerwacja. Cena zwiedzania 45,00 zł

http://http://www.twierdza.klodzko.pl/

5.) Twierdza Srebrna Góra

W każdy piątek po zmroku możecie odwiedzić największą górską twierdzę w Europie. Wymagana wcześniejsza rezerwacja. Cena 35 zł/os. Zwiedzanie trwa około dwóch godzin.

http://www.forty.pl/

6.) Zamek Czocha

Swoje nocne tajemnice odkryje przed Wami Zamek Czocha w Suchej. Podczas zwiedzania spotkacie Białą Damę, która zaprosi Was do sekretnego przejścia. Zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 22.00, najczęściej w wybrane soboty i piątki od maja do sierpnia. Wymagana rezerwacja. Cena biletu 45.00 zł

http://www.hotelewam.pl/czocha-atrakcje/nocne-zwiedzanie-zamku-z-przewodnikiem

7.) Zamek Grodno

Zobaczcie malowniczo położony na szczycie góry Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim. Cyklicznie odbywa się tu nocne zwiedzanie. Najbliższe odbędzie się 29.06.18 o godz. 21.00. Wymagana rezerwacja mailowa lub telefoniczna. Cena 30 zł/os. Obowiązkowe posiadanie latarek.

http://zamekgrodno.pl/

 

8.) Zamek Książ

To prawdopodobnie najpopularniejsza nocna atrakcja na Dolnym Śląsku. Podczas nocnej wizyty  zobaczycie niedostępne podczas dziennego zwiedzania pomieszczenia. Możecie też liczyć na spotkanie zjaw i mar na co dzień mieszkających w zamku. Zwiedzanie trwa 90 minut i rozpoczyna się o godzinie 21.00. Terminy nocnych wejść podane są na stronie zamku. Wymagana rezerwacja. Cena biletu przy rezerwacji przez internet: 50,00 zł. Jeżeli chcecie poznać więcej zjaw i upiorów zamek proponuje specjalną edycję wydarzenia w dniu 28.07.18. pod nazwą „Koszmar tego lata”. Cena biletu: 55,00 zł

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/

4 Lubię to
1 Słabe

Zostaw Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *